Головна » Статті » Мої статті

Першокласникам підготували ускладнену програму в школах
 Дітей, які у вересні вперше сіли за парти, будуть знайомити зі складними геометричними фігурами і розмовною англійською.

З першого вересня в школах України розпочалось поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти. Зміни торкнулися практично всіх основних предметів.

"Нова програма підлаштовується під сучасних дітей. Сьогоднішні шестирічки набагато розумніші за своїх попередників - вони йдуть до школи вже з певним багажем знань", - стверджує завідувачка навчальною частиною школи № 299 Софія Славуцкая, пише Фокус.

За її словами, багато хто з дошкільнят вже вміє користуватися комп'ютером, знають ази іноземних мов, у них добре розвинене логічне мислення. Тому і предмети стають складнішими.

З основних нововведень, з якими в прийдешньому навчальному році зіткнуться першокласники, варто виділити:

Електронні книги

З жовтня більше 500 українських шкіл перейдуть на електронні книги. Підручники з кожним роком дорожчають - на друкування книг для першого класу на 2012-2013 навчальний рік Міністерство освіти витратило більше 60 000 000 грн. Середня ціна букваря - 45-50 грн., Посібники з англійської - 50-60 грн. Найдорожчі підручники - українська мова для польських шкіл за 647 грн., іспанська - за 518 грн. А електронна книга обійдеться батькам у 2000-2500 грн.

Нові слова в букварі

Не минуло й кількох десятиліть, як у букварі з'явилися картинки з гаджетами - комп'ютерними мишами та мобільними телефонами. Розповідається в ньому і про валюту різних країн - гривню, долар, євро, ліру тощо.

Геометрія для шестирічок

Сучасні першокласники будуть вивчати, що таке криві, куб, ромб, циліндр, промінь. Це жахає багатьох батьків.

"Непідготовленим діткам буде дуже важко, - пише на одному з тематичних форумів Тетяна, мама шестирічного хлопчика з міста Шахтарська. - Особливо якщо вдома з ними не займаються батьки або репетитори. Вони будуть страждати від нестачі часу на домашні завдання, так як нові програми вимагають від них дуже швидкого засвоєння матеріалу і припускають хорошу дошкільну підготовку".

Викладач математики ліцею імені Ярослава Кондратьєва Вікторія Ареф'єва впевнена, що обсяг інформації, яку отримують першокласники по всім загальноосвітнім предметам, і так величезний, і геометрія може стати для них проблемою.

"Але раз вже такі нововведення запроваджені, треба приділяти більше уваги індивідуальним особливостям дитини, не забуваючи, що буває математичний склад розуму, а буває гуманітарний", - підкреслює Ареф'єва.

Нова фізкультура

Новий предмет "Здоров'я і фізична культура" вчить дітей не тільки правильно харчуватися і займатися спортом. Тепер їм будуть пояснювати, що робити при серйозних травмах, як надавати першу медичну допомогу. Шкільний психолог Тетяна Алексійчук вважає, що це піде на користь учням, але тільки в тому випадку, якщо нові знання будуть подаватися в легкій, ігровій формі.

"Не можна так, прямо з першого вересня, вчити шестирічну дитини робити штучне дихання, - вважає Алексійчук. - Тут важливий професіоналізм педагога - розповісти про серйозні речі так, щоб діти зрозуміли, не відчуваючи при цьому гидливості або неприйняття якихось речей, дуже складно".

До того ж, коли мова йде про рекомендації щодо здорового способу життя, теорія повинна підкріплюватися практикою, в тому числі і в сім'ї: недоречно пояснювати першокласникам шкоду чіпсів і солодких батончиків, якщо батьки щодня купують ці продукти.

Англійська мова

Раніше англійську мову в школах вчили з другого класу, але в цьому році її будуть викладати з шести років. І це додатковий головний біль для батьків.

Ніяких оцінок

Вперше в історії вітчизняної освіти в середній школі з'явилися предмети, які не оцінюються звичними балами. Це фізкультура і мистецтво (нова дисципліна об'єднує в собі малювання і спів). Завуч Софія Славуцька впевнена, що нововведення - доречне: талант або спортивну підготовку оцінювати не можна, порівняння можуть тільки образити дітей. З нею згодна мама першокласника Ганна Сорокіна: "Якщо є бажання і фізичні можливості, то дитина і так буде займатися спортом, а під тиском це безглуздо. Але мені здається, потрібно буде ретельніше контролювати відвідуваність, так як без оцінок велика спокуса втекти з уроку".

Світ замість України

Зі шкільної програми 2012-2013 року зник предмет "Я і Україна", який в Міністерстві освіти визнали дуже націоналістичним. Незважаючи на те, що в програмі предмета не згадується ні ОУН-УПА, ні Голодомор, його було вирішено викреслити з програми. Зате з'явилася дисципліна "Я у світі", яку почнуть вивчати вже з другого класу. По суті, новий курс об'єднує в собі природознавство і суспільствознавство.

"Взагалі то, потрібно було б залишити обидва предмети і викладати їх рівноцінно, - говорить Ірина Глухих. - Вони зовсім різні. Я хочу, щоб мій син знав більше про свою Батьківщину - про історію, про природу, свята".

У Міністерстві кажуть, що поставити в програму дисципліну "Я у світі" довелося, тому що результати міжнародного дослідження виявили в українських школярів недостатні знання в природничій освіті.

Джерело: Сегодня
Категорія: Мої статті | Додав: ANNAYAMP (03.09.2012)
Переглядів: 1086 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Друзі сайту
Освітній портал Освітній портал MyReferatik студентам.net Видавництво «Шкільний світ» Powered by BannerFans.com
Старосалтівська ЗШ
Урок>
<a href=