Микола Азаров: Уряд зробить все можливе для того, аби праця вчителя була престижною
Уряд постійно працює над покращенням престижності праці педагога, вирішенням тих актуальних питань, які б в повній мірі дозволили їм реалізувати свій викладацький та творчий потенціал, наголосив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду.

За його словами, це насамперед стосується підвищення рівня оплати праці педагогів. Так, наприклад, середньомісячна заробітна плата вчителя 1 категорії із 2009 року вже зросла на 1 тис. 200 грн. (майже в 1,7 раза). На кінець 2012 року вона складе майже 3 тис. грн., а до кінця наступного – наблизиться до 3,5 тис.

«І надалі ми будемо підвищувати доходи працівників освіти», - запевнив Микола Азаров.

Крім того, підкреслив він, ведеться активна і цілеспрямована робота із забезпечення учбового процесу підручниками, посібниками, науковим приладдям, комп’ютерною технікою і т.д. До 1 вересня збудовано і капітально відремонтовано понад 2,5 тис. приміщень шкіл.

«У цьому році вперше за всі роки незалежної України абсолютно всі першокласники вчасно отримали новенькі підручники. Надруковано та вчасно доставлено 63 назви підручників загальним накладом 4 млн. 345 тис. примірників», - повідомив Микола Азаров.

За його словами, в поточному році вперше школи - отримали 15 тис. комп’ютерів, а діти - «Шкільні автобуси», яких в цьому році закуплено рекордну кількість - майже тисячу автобусів.

При цьому Прем’єр-міністр наголосив на необхідності налагодження технічного обслуговування цих автобусів, ремонту доріг, якими вони їздять, обладнання зупинок, щоб діти могли сховатися від дощу і снігу, встановлення попереджувальних знаків.

«Усі ці питання повинні взяти на контроль Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, МВС, місцеві державні адміністрації». – розпорядився Микола Азаров.

Ще одне важливе питання - вирішення житлових проблем вчителів як у сільській місцевості, так і в містах. «На сьогодні Уряд реалізує багато програм, спрямованих на вирішення питання забезпечення житлом. Це і програма 30 на 70, і молодіжне житлове будівництво, і надання кредитів під 3% річних», - повідомив Прем’єр-міністр.

Джерело: МОНМС
Категорія: Мої статті | Додав: ANNAYAMP (04.10.2012)
Переглядів: 976 | Теги: азаров, вчитель, уряд, зарплата | Рейтинг: 0.0/0