Головна » Файли » Основи здоров'я

Тема. Перехід багатосмугової дороги
19.05.2012, 19:15
Тема. Перехід багатосмугової дороги

Мета: закріпити й поглибити знання учнів про перехід багатосмугової дороги, розвивати практичні вміння й навички користування дорожніми знаками.
Обладнання: дорожні знаки : світлофор, однобічний рух, дорога з кількома смугами, пішо­хідний перехід, дорога з однобічним рухом,  підземний перехід, надземний перехід, правила дорожнього руху, схема дороги з декількома смугами.
Тип уроку:  засвоєння нових знань.

Хід  уроку
І.      Організаційний етап
II.    Мотивація навчальної діяльності
          1. Асоціації (5 хв). «Вітаю всіх. Сьогодні ми починаємо вивчати розділ, присвячений безпеці дорожнього руху. Пропоную кожному  продовжити фразу: «Я думаю, що дорога — це...».

2. Записую на дошці асоціації зі словом дорога: ДТП , пішохідний перехід, світлофор, дорожня розмітка, транспортний потік …

III.   Актуалізація опорних знань
Бесіда
   1.   Які дороги називаються вузькими? (З однією або двома сму­гами руху.)
   2.    Які дороги називають  багатосмугові ? (З більш ніж двома
смугами руху.)
   3.  Щоб пригадати те, що діти  вивчали у початковій школі, поставте                                                        запитання : 1) Як називаються ділянки дороги або спеціальні споруди, призначені для переходу на інший бік вулиці?
 2) Якими бувають пішохідні переходи?
 3) Якими знаками їх позначають?
 4)  Які види пішохідних переходів є у нашому населеному пункті?
 5)  Чи є пішохідний перехід  поблизу школи ?
 6)  Який це перехід?

IV. Вивчення нового матеріалу

1. На дошці таблиці ( є дороги з однобічним рухом, двосмугові дороги – вузькі, по одній смузі в кожному напрямку). Крім таких доріг, бувають ще багатосмугові дороги. Ви помітили, що на багатосмуговій  дорозі транспорт рухається по кількох смугах ( більш як дві смуги).
  Дороги, якими транспорт рухається по кількох смугах у різних напрямах, називають багатосмуговими.
  Рух транспорту на цих дорогах регулюється знаками « Напрями руху по смугах». За допомогою дорожньої розмітки або дорожнього знака можна визначити кількість смуг на дорозі.
Рух автомобілів на дорозі називають транспортним потоком.  Потоки, які рухаються назустріч один одному , розділяють  осьовою лінією. Іноді на осьовій лінії позначають острівці безпеки.
    2.При переході багато смугової дороги слід користуватися такими Правилами.
   Якщо дорога регулюється світлофором:
- переходь лише на зелене світло світлофора;
- якщо не встигаєш перейти всі смуги, зупинись на осьовій лінії або острівці безпеки;
- дочекайся наступного зеленого сигналу і закінчи перехід.
  Якщо дорога не регулюється світлофором:
- перш ніж  розпочати перехід, зупинись, прислухайся, уважно оглянь дорогу;
- подивись ліворуч і переходь тоді, коли транспорту немає або він дуже далеко;
- обов’язково зупинись на осьовій лінії або острівці безпеки, подивись праворуч і уважно оглянь дорогу;
- продовжуй переходити дорогу тоді, коли транспорту немає або він дуже далеко.
 А чому спочатку дивимось ліворуч а потім праворуч? ( основний принцип руху в Україні – правобічний)
    3.  Робота в парах
Пари з непарним номером розглядають варіант переходу дороги зі світлофором, з пар­ним — варіант переходу дороги без світлофора. У своїй роботі пари використовують матеріали з підручника, с. 128.
Після 3—5 хвилин підготовки учні формулюють правила поведін­ки у своїй ситуації, пояснюючи наслідки їхнього порушення.

4.  Із появою швидкісних машин у нашій країні будується дедалі більше автомагістралей.( дорожні знаки ).
Тут пішоходам забороняється не тільки переходити дорогу, а навіть ходити по узбіччю. Для переходу автомагістралі користуються тільки надземними або підземними переходами.

5   Руханка (Австралійський дощ )

V.   Узагальнення й систематизація знань
Завдання
1)  Словниковий диктант:
а) дорога із трьох смуг (багатосмугова);
б) дорога з однієї смуги (вузька);
в) дорога із шести смуг (багатосмугова);
г) дорога із двох смуг (вузька);
д) основний принцип руху (правобічний);
є) загальний рух транспорту (транспортний потік);
ж) особлива зона, позначена дорожньою розміткою на осьовій лінії (острівець безпеки);
з) дорожня розмітка, що вказує на місце переходу будь-якої дороги (« зебра »);
и) швидкісна багатосмугова дорога (автомагістраль).
2)  Дорожні знаки.
Учням показують зображення дорожніх знаків, пропонуючи дати їм назви та розшифрувати їх.
3)  Аналіз малюнка на с. 129 підручника.
—  Який тип дороги тут зображено? (Швидкісна багатосмугова дорога.)
—  Які особливості переходу цієї дороги? (Через підземний або надземний переходи.)
4)  Робочий зошит  с. 44, № 2 (правила дорожнього руху необ­хідні для організації безпечного руху для всіх його учасників); с. 45,№4 (найбезпечніший спосіб переходу багатосмугової дороги — це підземний перехід); (будь-яку дорогу безпечніше переходити через пе­реходи).

VI.   Домашнє завдання
1)  Вивчити матеріал підручника, § 17.
2)  Виконати завдання:
— підручник, с. 130, № 1—3 (усно), № 4 (письмово);
— робочий зошит с. 44, № 1;
робочий зошит  с. 45, № 3.

VII. Прощання.
« Бажаю, щоб у вашій життєвій подорожі ви уникали ДТП . Щасливої дороги!».
Категорія: Основи здоров'я | Додав: ANNAYAMP
Переглядів: 7240 | Завантажень: 0 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 3.0/2